Veselība mums tiek dota kopā ar dzīvību – kā elpošana, asinsrite, gremošana. Veselībai ir visuma likums – bez kura ievērošanas dzīve nav iespējama.

Diemžēl, mums šīs veselības mācības nenotiek visās skolās, māca daudz ko, tai skaitā arī dzīvei nederīgas lietas, taču nekur nemāca pašu galveno – kā sargāt savu veselību, saudzēt savu organismu, kā dzīvot pareizi, nostiprināt veselību.

Par daudzām slimībām kaut ko zinām, piemēram: simptomus, slimības attīstības procesu, kā ārstēties ar medikamentiem, bet arī šajā jomā nezinām pašu galveno – savas slimības CĒLONI.  Saslimstot, cilvēks dodas pie ārsta. Lielākā daļa no mums dzīvo ar pārliecību, ka par viņa veselību jārūpējas ārstam. Šī pozīcija ir ļoti bīstama, jo neviens ārsts, pat ne māte savam bērnam nevar palīdzēt tā, kā viņš var palīdzēt sev pats.

 

VESELĪBA, tāpat kā DZĪVĪBA ir PERSONĪGĀ BAGĀTĪBA!

 

Kā ar to rīkojas pats cilvēks, tas ir atkarīgs no viņa zināšanām, prasmes, pieredzes un gribasspēka. Pēc Vispasaules Veselības Organizācijas datiem cilvēka veselība dalās šādi:

 • medicīnas sasniegumi – 10%;
 • cilvēka ģenētika – 15%;
 • dzīvesveids un uzturs – 75%.

Cilvēka organisms ir biosistēma, kas visu noregulē pati, pie nosacījuma, ka ir stipra imunitāte. Tad organisms pats uzstāda diagnozi, pats izārstējas.

Lai imūnsistēma darbotos noteiktā režīmā, tai nepieciešams, lai katra organisma šūna izpildītu savu funkciju, bet tam savukārt ir nepieciešama profilakse:

 • organisma attīrīšana;
 • pareizs uzturs;
 • aizsardzība.

Ja cilvēka dzīvesveids un uzturs nepārkāpj visuma likumus, tad organisms spēj būt vesels daudzus gadus, jo cilvēka ģenētiskais vecums ir 120-130 gadi.

Cilvēks ir Visuma daļa, un Visumā nekas nenotiek nejauši. Ir īpaši dabas likumi, kam pakļauts viss. Ūdens vārās 100° temperatūrā , sasalst 0° temperatūrā. Monēta, pasviesta uz augšu, krīt lejā pēc gravitācijas likuma utt.

Veselību nevar atrast ne medikamentos, ne ķirurga skalpelī. Protams, dažas zāles un ķirurģiskās metodes ir nepieciešamas kritiskās situācijās, kad ir jāglābj cilvēka dzīvība. Taču īsta izveseļošanās nav atrodama medikamentos, jo tie nespēj  atjaunot veselību!

Hipokrāts ir teicis viedus vārdus: „Jūsu uzturam ir jābūt jūsu zālēm, bet jūsu zāles ir uzturs”. Jautājums jums: „Vai tabletes, injekcijas var būt jūsu ikdienas uzturs?”

Vēl pirms mūsu ēras Ēģiptē, Ķīnā, Tibetā, Indijā un citās Austrumu zemēs tika radītas dažādas profilakses un terapijas sistēmas cilvēka ārstēšanai ar dabīgiem produktiem no augu, minerālu un dzīvnieku valsts izejvielām.

Vēstures dati liecina, ka tikai mūsu ēras 130. – 200. gados ir uzsākta rūpnieciskā farmakoloģija, tika izstrādāta zāļu pagatavošanas tehnoloģija no dabīgām izejvielām –  ekstrakti, uzlējumi, pulveri. Tos izstrādāja Galens.

XIX, XX gs. ķīmijas sasniegumi organiskajā sintēzē ļāva atklāt efektīvus ārstnieciskos līdzekļus, kā rezultātā mediķi-zinātnieki atteicās no fitoterapijas.

Taču mums jāsaprot, ka absolūti nekaitīgu medikamentu nav, no tiem mirst tāpat kā no slimībām. Ne velti pastāv diagnoze – zāļu blakus efekts. Spilgts piemērs ir ANALGĪNS, kura ražošana jau 60. – 70. gadu sākumā bija aizliegta civilizētās valstīs. Šī preparāta viens no blakus efektiem bija asins formulas maiņa, pēkšņas nāves gadījumi pēc tā lietošanas. Vai vēl šodien nelietojam šo preparātu?

Nepareizas zāļu lietošanas sekas patlaban ir 5. vietā mirstības ziņā, tas ir pēc sirds – asinsvadu, plaušu, traumu un onkoloģiskajām saslimšanām.

Lietojot arvien agresīvākus medikamentus un palielinot dozas, cilvēki ieliek sevī „palēninātas darbības mīnas!”, kuras grauj:

 • cilvēka gēnus;
 • ekosistēmu;
 • rada fatālas izmaiņas organismā.

 

Cilvēks var neuzzināt par:

 • nevēlamiem blakusefektiem, ko nevar paredzēt pat vislabākās laboratorijās, jo nav veikti klīniski eksperimenti, kuriem nepieciešami 5-7 gadi nepārtraukti lietojot zāles;
 • nevar paredzēt organisma jūtīgumu pret doto preparātu.

Neviens ķīmiķis, farmakologs, ārsts nevar noteikt kāda ķīmiska reakcija var notikt cilvēka organismā, kurš lieto 3-5 farmaceitiskos preparātus vienlaicīgi.

 

VESELĪBU VAR SAGLABĀT TIKAI AR PAREIZU DZĪVESVEIDU UN PAREIZU UZTURU!

 

Kā tad dzīvo un ēd mūsdienu cilvēks? Visbiežāk tiek lietota „nedzīva” barība, kas ir nederīga organisma šūnām. Herberts Šeltons saka: „Viss, kas nonāk mūsu organismā (gaiss, ūdens, ēdiens) ir vai nu pārtikas produkts vai inde.” No indes organisms nespēj izveidot nevienu dzīvu šūnu. No tā izriet, ka zāles, rafinētie, demineralizētie, devitaminizētie, un augstā temperatūrā apstrādātie produkti nevar dot dzīvības  enerģiju, gluži otrādi, tie atņem enerģiju. Šo produktu pārstrādei, uzsūkšanai, attīrīšanai, piesārņojot šūnas ar nederīgām vielām un piesārņojot  arī mūsu „filtrus” – plaušas, nieres, aknas, ādu.

Lai organismā darbotos dzīvībai svarīgas funkcijas – attīrīšanās, barošanās, aizsardzības– cilvēkam jāsaņem bioloģiski aktīvas barības vielas – mikro un makro elementi, aminoskābes, taukskābes, vitamīni utt. Piemēram, organisms pats sintezē 4 vitamīnus, pārējie ir jāiedod mums ar barību.

CILVĒKS SASTĀV NO TĀ, KO VIŅŠ ĒD UN DZER. Uzturs ir galvenais cilvēka organisma uzturētājs, kas nosaka dzīves kvalitāti. Mūsdienu cilvēka racionālais dzīvesveids nav labvēlīgs veselībai, tātad ir jāmeklē risinājumi. Kādi?

Šobrīd jaunās tehnoloģijas ir balstītas uz uzturvielām, kas nepieciešamas cilvēka fizioloģiskām vajadzībām – kapsulās un tabletēs ir ieliktas neaizstājamas barības vielas, kuras ir nepieciešamas organisma šūnām.

 

Akadēmiķis A. Pokrovskis 1979.gadā rakstīja: „Uzturs – tas ir milzīgs apjoms, vesels vielu komplekss un katrs no tiem satur bioloģisko aktivitāti”.

Diennakts deva, lai saņemtu visas nepieciešamās uzturvielas, ir apmēram 50 kg ēdiena. Piemēram, nepieciešamais vitamīna C daudzums pielīdzināms 15 apelsīniem vai 42 tomātiem, vitamīns E – 10 glāzēm olīveļļas vai 36 glāzēm saldo kartupeļu sulas, beta karotīns – 5 burkāniem vai 6 glāzēm kabaču sulas, selēns – 16 olām vai 160 banāniem. Tajā pašā laikā nedrīkst pārsniegt enerģijas normu- 2000-2100 kcal. Ko darīt?

Jāņem no Mātes Dabas! Kā saka Lainuss Polings: „Veselība ir tad, ja vajadzīgās molekulas ir vajadzīgā daudzumā, vajadzīgajā vietā un vajadzīgā laikā!”

Organiskajai ķīmijai ir neierobežotas iespējas iegūt tīrus ķīmiskus savienojumus, augstu efektivitāti un precīzu dozēšanu – šauru darbības lauku, kam ir pārliecinoši argumenti, bet kas vēl arvien netiek virzīti tradicionālajā medicīnā. Tikai pēdējos gados zinātne par uzturu robežojas ar farmakoloģiju un attīstās jauna zinātne par veselīgu uzturu – nutricioloģija.

 

Pēc mūsu un ārzemju speciālistu domām kļūdas uztura struktūrā ir viens no smagu saslimšanas gadījumu cēloņiem, kuri, kā patoloģisks faktors, ir sastopami biežāk kā vēzis un sirds-asinsvadu slimības. Veselība tiek saglabāta tikai, ja tiek apmierinātas organisma fizioloģiskās vajadzības, t.i., enerģija, bioloģiski aktīvas vielas, uzturvielas vajadzīgajā daudzumā. Ja tas viss nav sabalansēts, organismā ir disbalanss, tiek traucētas organisma funkcijas, īpaši, ja tas ir ilgstoši.

Kā jūs vērtējat to, ka ārsts, uzņemoties atbildību par pacienta veselību, tiem, kuri griežas pie viņa pēc padoma, veselam pacientam iesaka profilaktiski rūpēties par savu veselību?

Šodien tā ir fantastika. Ārsta pienākums būtu: būt aktīvam veselības aizsardzībā,  jāatmasko ražotāju bīstamā prakse, jāiesaka cilvēkiem lietot uzturā bioloģiskās uzturvielas, izskaidrot pareiza uztura lietošanas nozīmi. Tas būtu ārsta pienākums! Tikai tad mēs varētu teikt, ka viņš ir izdarījis labu darbu – iemācījis cilvēkam saglabāt savu dārgo veselību, tā rezultātā samazinātos slimību skaits, mirstība.

Lai mācītu citus, nepieciešams pašam izzināt daudz jauna.

Luijs Brouers – franču zinātnieks, medicīnas zinātņu doktors, savā grāmatā „Farmaceitiskā un pārtikas produktu mafija”, raksta: „Domāju, ka nevajag pārliecināt par to, ka topošais ārsts universitātē  nesaņem itin nekādu  informāciju par minēto problēmu”.

Zināšanu un informācijas trūkums oficiālajā medicīnā ir iemesls, kāpēc cilvēks no tās novēršas un pozitīvi raugās netradicionālās medicīnas virzienā.

Analizējot dažādu ārzemju autoru teikto, pēdējos gados, var saprast, ka mūsu ceļš uz veselību ir apmierināt organisma vajadzības ar pilnvērtīgu uzturu pilnībā. Tas ir nopietns instruments pret negatīvajiem faktoriem, kas grauj organismu, pazemina sirds-asinsvadu, gremošanas trakta, onkoloģiskās un citas saslimšanas.

Ceram, ka Tomasa Edisona vārdi būs pravietiski: „Nākotnes ārsts neizraksta zāles, bet vērš pacienta uzmanību uz organisma pareizu uzturēšanu, slimību cēloņu meklējumiem un līdzekļiem slimības novēršanai”.

 

Tā ir mūsu VESELĪBAS FILOZOFIJA.

Tā ir Starptautiskā Koraļļu kluba filozofija.

„JŪSU VESELĪBA –  JŪSU ROKĀS!”